به یاد زنده یاد پرویز ورجاوند
  
 یادبود چهلمین روز درگذشت پرویز ورجاوند: جمعه - ۲۹ تیرماه - ۱۰:۰۰ بامداد - مسجد فخر
 
آرشیو
 
یکشنبه 7 مرداد‌ماه سال 1386
گزارش مراسم یادبود پرویز ورجاوند در کلن / آلمان

گزارش مراسم یادبود

روانشاد دکتر پرویز ورجاوند

بعد از ظهر یکشنبه 31 تیر ماه1386 (22 ژوئیه 2007 )  مراسمی از طرف سازمان جبهه ملی ایران – اروپا به مناسبت یادبود و تجلیل از شخصیت برجسته جنبش ملی ایران ، عضو هیئت رهبری و سخنگوی جبهه ملی ایران، زنده یاد دکتر پرویز ورجاوند، در شهر کلن – آلمان برگزار گردید. این مراسم با پخش سرود ملی ایران ، اعلام یک دقیقه سکوت جهت ادای احترام به ایشان و خیرمقدم به میهمانان شرکت کننده آغاز گردید . پس از  قرائت پیام ها  چند سخنران، هر کدام به گوشه هائی از زندگی سیاسی و فرهنگی دکتر ورجاوند اشاره و نقش وی را در نیم قرنی که ایشان همواره دغدغه ای بجز ایران نداشته، آشکار ساختند . زندگی سیاسی ایشان از جوانی تا رسیدن به شورای رهبری جبهه ملی ایران ، موشکافانه بررسی گردید. نقش عمده ایشان در ارتباط با حفظ آثار میراث فرهنگی ایران و خصوصا در رابطه سد سیوند که ایشان با نهایت کوشش تا آخرین روز های حیات بدان می اندیشید و در حفظ پاسارگاد این میراث ملی مبارزه میکرد ، ارزیابی گردید. سخنرانی دیگر نیز درباره چشم اندازهای جنبش ملی و دمکراتیک در ایران مطالبی را بیان کرد.  

این مراسم  که از ساعت 15.45 آغاز شده بود در ساعت 18:00 به پایان رسید. برگزارکنندگان این یادبود از  همه هموطنان گرامی که در این مراسم شرکت نمودند، کمال تشکر را دارند.

 

 

روابط عمومی جبهه ملی ایران – اروپا

 

 

  

هم مسلکان محترم مستقر دراروپا

 

با سپاسگزاری ازعنایتی که نسبت به هم اندیشان خود در جبهه ملی ایران دارید، و بحکم این پیوستگی و علاقه برای یادبود زنده یاد دکتر پرویز ورجاوند مجلس آمرزشخواهی برگزار می فرمایید، مراتب قدرشناسی خود را ازین اقدام خداپسندانه اظهار می دارم و توفیق آن دوستان وظیفه شناس را در حفظ اعتبار جبهه ملی و هدفهای وطنخواهانه و آزادی طلبانه آن آرزو می کنم.

تهران – رییس شورای مرکزی و هیئت رهبری جبهه ملی ایران

ادیب برومند

تیرماه 1386

 

 

چرا باید ما فقط پس از مرگ یکدیگر را بشناسیم؟

 

ورجاوند مانند کوه شناوری بود که هیچ کس بیش از یک هفتم وجودش را نمی شناخت. اکنون که از میان ما رفته و در زندگی پر بار و تاثیر گذار او ژرف تر از همیشه می نگریم، به عظمت وجود او پی می بریم که برای ایران چه اندیشید، چه گفت، چه کرد و چه آرزو داشت بکند.

برماست که راه و روش او را که در پی سربلندی میهن وسرافرازی جامعه اش بود، در پیکاری سخت پی گیر شویم و در راستای آرمان های برقراری نظامی بر پایه مردم سالاری، حقوق بشر و حکومت قانون، بیش از پیش کوشا شویم.

داود هرمیداس باوند، کورش زعیم

31 تیر 1386

 

 

پیام جبهه ملی ایران – اروپا  بمناسبت یادبود ورجاوند در کلن

دکتر ورجاوند، بیش از نیم قرن زندگی خود را شجاعانه وقف مبارزه برای آزادی ملت ایران از چنگال دیکتاتوری و برقراری دموکراسی، در راه نیل به استقلال، حاکمیت قانون و دفاع ازتمامیت ارضی ایران نمود. وی تا هنگام مرگ خود علیرغم تحمل فشارها و زندانها چه در دوران رژیم گذشته و چه در دوران رژیم استبدادی مذهبی کنونی از فعالیت و تلاش در راه آرمانهایش باز نایستاد.

دکتر پرویز ورجاوند با کارنامه ای پربار از پژوهش های علمی و مقالات راهبردی و قلبی که مالامال از عشق به میهن و در آرزوی همبستگی همه نیروهای ملی و ایران دوست بود، با نیکنامی تمام به ناگاه در  صبحگاه شنبه 19 خرداد 1386، به خاک و گهواره «ایران زمین» پیوست.

40 روز از رفتن ورجاوند گذشت او با قبلی شکسته و ناخشنود از آنچه بر ایران و ایرانی می گذرد، خاطرات تلخ و شیرین خود را به خاک سپرد و  ما نیزبخشی از داشته‌ها‌مان را همراه او به خاک سپردیم و با دستانی ‌خالی‌تر، این بار بدون او، بازگشتیم و همچنان با چراغی در دست، در جستجوی روشنائی میگردیم.

او به ما آموخت که راه نجات ابران از اتحاد نیروها ی معتقد به دمکراسی و آزادی وتمامیت ارضی ایران میگذرد. و به همین دلیل تا پایان عمرش تکیه بر درخت تنومندی داشت که ریشه در آن خاک اهورائی دارد.

جبهه ملی ایران اروپا ، بار دیگر عهد وپیمان خود را با راه آن عزیز، برای زوددن زشتیها وسیاهیها از ایران، با پشتیبانی از " جبهه ملی ایران" ، مستحکم نموده  و تمامی تلاش خود را در جهت اتحاد نیروهای ملی  بکار میگیرد. تا در جهت آرزوی او، که آزادی و سربلندی ایران بود ، گامی برداشته باشد.
شاد باد روان پاک ورجاوند

روابط عمومی جبهه ملی ایران – اروپا

31 تیر 1386

 

 

 

پیام جبهه ملی ایران ( آمریکا ) به

مراسم بزرگداشت دکتر ورجاوند در آلمان

 

 

دوستان جبهه ملی و ملیون گرامی
با سپاس از تلاش و زحمت شما از برگزاری وشرکت در مراسم بزرگداشت دکتر ورجاوند که تمام عمر برای پاسداری از منافع ملی ایران مبارزه کرد . ما نیزبه سهم خود در جاودانه کردن نام او که با فرهنگ ایران عجین است، کوشیده و خواهیم کوشید.امید است این تلاش های همگون برای زنده نگاهداشتن یاد نامداران جبهه ملی و اعتلای جبهه ملی ایران که ریشه در قلب تک تک ملیون ایران دارد،پیوسته و گسترده تر گردد.
سپاس از شما
جاودان باد نام دکتر پرویز ورجاوند مردی که برای ایران زیست .
جبهه ملی ایران( آمریکا )
22 ژوئیه 2007

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 82679


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها
Image and video hosting by TinyPic